Jdi na obsah Jdi na menu
 


STAR BALÍČKY - JIM CAREY

31. 1. 2008

Jim Carrey

Herec

Datum narození:
17.01.1962
Místo narození:
Newmarket, Ontario, Canada
Znamení:
Kozoroh

Jim Carrey je nejmladší ze čtyř dětí Katleen Marie Carrey a bývalého saxofonisty Percyho Josepha Carrey, který se dal na účtařinu. Jim začal svou kariéru již v patnácti letech komickým vystupováním po klubech po celé Kanadě. Ve svých šestnácti letech musel opustit školu a začít pracovat v továrně, aby mohl trochu vylepšit neúnosnou finanční situaci jeho rodičů, která začala vyhozením otce z práce a posléze dokonce z podnikového bytu. Po roce však továrnu opustil a začal se opět živit vystupováním po mnoha klubech v celé Kanadě.

V devatenácti letech se vydal do Hollywoodu, zde se uchytil v klubu Comedy Store a v roce 1983 získal svou první televizní roli ve filmu "Introducing...Janet". O rok později dostal roli v televizním seriálu Kachní továrna "The Duck Factory". Od té doby natočil mnoho filmů, žádný však nebyl výraznější trhák, ale dost honorovaných na to, aby si mohl koupit vlastní dům v kalifornii. Mimo hraní si psal scénáře např. v televizním seriálu "In Living Color" (1991) a některé si také produkoval jako " Jim Carrey: The Un-Natural Act" (1991).

Jimův velký filmový trhák přišel v roce 1994 v komedii Ace Ventura: Zvířecí detektiv "Ace Ventura: Pet detctive", po boku Courteney Coxové. Komedie se stala opravdovým šlágrem, která vydělala 72 milionů dolarů a z Jima se stala rázem velká Hollywoodská hvězda. Svou pověst úžasného mimického komika potvrdil v komediích Maska "The Mask " (1994), Blbý a blbější "Dumb and Dumber" (1994), Ace Ventura 2: Volání divočiny "Ace Ventura: When Nature Falos" (1995). Dalším velkým trhákem se stal film Batman navždy "Batman Forever" (1995), který si jen v Americe vydělal 184 milionů dolarů.

Díky filmu "Cable Guy" (1996), za který dostal honorář 10 milionů dolarů se stal jedním z nejlépe placených herců světa. V roli montéra Chipa, který se nevybíravě naboural do života svému zákazníkovi Stevenovi. Chip mu za padesát dolarů načerno zapojil několik programů kabelové televize, Steven se domníval, že ho už nikdy neuvidí, jenže Chip mu pak do bytu nainstaluje extrémně drahou a kradenou televizní aparaturu. Steven to již nevydrží a řekne mu co si o něm myslí. Chip se rázem stává Stevenovým úhlavním nepřítelem s neuvěřitelně vyvinutým smyslem pro pomstu.

Jim Carrey dokázal, že je nejen dobrým komediálním hercem, ale také dramatickým ve filmu Truman Show "The Truman Show" (1998), za roli Trumana Burbanka získal Zlatý Glóbus pro nejlepšího herce. Díky tomuto nekomediálnímu úspěchu si jej vyhlédl režisér Miloš Forman pro hlavní roli ve filmu Muž na měsíci "Man on the Moon" (1999), kde si zahrál po boku Courtney Love. Role Kaufmana mu získala druhý Zlatý Glóbus.

V létě 2000 si Jim zahrál v komedii Já, mé druhé já a Irena "Me, Myself & Irene". V dvojroli si zahrál slušňáka Charlieho, který u policie pracuje 17 let, manželka mu zahýbá a Hanka, který chlastá, pere se a miluje divokej sex. Obě jeho povahy se šíleně zamilují do Ireny (Renee Zellweger), která utíká před policií. Stejný rok se také objevuje ve filmu Grinch "How the Grinch Stole Christmas", hraná verze animované pohádky, ve které se v roli malého zeleného mužíka snaží ukrást vánoce. Tato komedie se stala komerčně nejúspěšnějším filmem roku a vynesla mu nominaci na Zlatý glóbus v kategorii nejlepší herec v komedii nebo muzikálu a cenu časopisu People pro nejoblíbenějšího komediálního herce.

Jim má dceru Jane z manželství s Melissou Womer (1987-95). Také byl ženatý se spoluherečkou z filmu Blbý a blbější Lauren Holly, se kterou se rozvedl krátce po svatbě. Také měl roční románek s další jeho spoluherečkou z filmu Já, mé druhé já a Irena, Renee Zellweger, který skončil v prosinci 2000. Na festivalu ShoWest byl v roce 2000 vyhlášen mužskou hvězdou roku.

V roce 2004 sme jej mohli vidět v dobrodružné fantasy komedii Řada nešťastných příhod (režie Brad Silberling) a kritiky ceněném dramatu Věčný svit neposkvrněné mysli (režie Michel Gondry), ve kterém si zahrál s Kate Winslet. Předtím se objevil v hlavní roli komedie Toma Shadyaca Božský Bruce, která po celém světě vydělala přes 470 milionů dolarů a stala se jedním z komerčně nejúspěšnějších filmů roku 2003. V roce 2001 obsadil hlavní roli v romantickém dramatu Franka Darabonta Majestic (2001). Na festivalu ShoWest byl v roce 2000 vyhlášen mužskou hvězdou roku.

V roce 2005 si zahrál ve filmu režiséra Deana Parisota Finty Dicka a Jane, kde se objevil po boku Téy Leoni v roli Dicka Harpera.


FOTOGRAFIE JIM CAREY

Jim Carrey


Jim Carrey


Jim Carrey


Jim Carrey


Jim Carrey


Jim Carrey


Jim Carrey


Jim Carrey


Jim Carrey


Jim Carrey


Jim Carrey


Jim Carrey

FAKT JE TO ON

http://www.facade.com/celebrity/photo/Jim_Carrey.jpg


Obrázek “http://i2.photobucket.com/albums/y1/d00ltaz/dumb07.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby. JE TO VŮL :-D


http://5ligi.com/up/uploads/bf231e590b.jpg


http://www.wallpapergate.com/data/media/1756/Jim_Carrey_001.jpghttp://weblogs.newsday.com/entertainment/tv/blog/carrey%20grinch.jpg
ANO,TO JE TAKY ON !!!

http://entimg.msn.com/i/pro/WinterMovie/pg/lemonysnicket.jpg


http://www.britfilms.tv/images/news/Jim%20Carrey.jpg
FILMY VE KTERÝCH HRÁL JIM CAREY:

Božský bruce
Maska
Grinch
FOTO Z FILMU BOŽSKÝ BRUCE

Jim Carrey


http://www.premiere.cz/img/filmy_foto/178-253-gl.jpg


Jim Carrey


Jim Carrey


Jim Carrey


Jim Carrey


Jim Carrey


Jim Carrey


VIDEA Z FILMU BOŽSKÝ BRUCE


FOTOGRAFIE Z FILMU GRINCH


http://usversusthem.files.wordpress.com/2007/08/grinch.jpg


http://www.pdasoft.cz/files/root/Trailers/grinch_preview.jpg


http://drbdietisafraud.files.wordpress.com/2007/09/grinch.jpg


http://cache.viewimages.com/xc/51092661.jpg?v=1&c=ViewImages&k=2&d=17A4AD9FDB9CF1939847EC77F5F8D1CEF7AC78DCFBDE5CF0A40A659CEC4C8CB6http://www.sfondideldesktop.com/Images-Movies/The-Grinch/The-Grinch-0002/The-Grinch-0002.jpg


Obrázek “http://www.cryptomundo.com/wp-content/grinch.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.


VIDEO Z FILMU
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář